VAIZDO ĮRANGA

90% mūsų video studijoje atliekamų darbų yra televizijos reklamų adaptacijos, kurias turime padaryti per trumpiausią įmanomą laiką, kadangi transliacijos prasidės jau šivakar. Reklamų adaptacijos yra sudėtingas, dažnai, palyginus su produktų ar vaizdo efektų vizualizacijom, nuobodokas ir daug kantrybės reikalaujantis darbas. Neretai, norėdami išvengti popierizmo, begalinių tvirtinimųsi ir spaudžiami terminų, partneriai mums paveda adaptuoti vaizdo klipus, kurie jau turi užrašus, pakuotes ir kitokius vaizdo elementus užsienio kalba. Mūsų darbas yra padaryti, kad vietoj jų atsirastų lietuviški, latviški, estiški, rusiški, lenkiški, vokiški, angliški ar kitos kalbos elementai. Animuotas maskavimas, judesio sekimas, naujų švarių kadrų komponavimas iš turimos medžiagos su nepageidaujamos kalbos objektais, jų dengimas naujai sumodeliuotais trimatės (3D) ir dvimatės (2D) kompiuterinės grafikos elementais, spalvų, judesio, išliejimo ir kitų parametrų atitaikymas – tik dalis darbų, kuriuos turime atlikti, kad galėtume uždėti naują titrą ar pakuotę.

Nuo televizijos reklamų adaptacijos žanro atsiradimo Baltijos šalyse specializuojamės šioje srityje, todėl per daug metų ištobulinome kantrybę ir įgūdžius, išsigryninome ir atsirinkome labiausiai reklamos adaptacijoms tinkančius procesus ir priemones.

Didžioji darbų dalis vyksta naudojant Adobe Creative Cloud paketą. Visi projektai prasideda ir baigiasi skaitmeninių vaizdo efektų, judančios grafikos ir vaizdo elementų komponavimo programoje Adobe After Effects CC. Nors nuolat ieškome alternatyvių, patogesnių, geriau palaikomų skaitmeninių darbo priemonių, Adobe CC paketas yra mūsų pagrindinis įrankis ir dėl savo populiarumo tarp panašaus profilio kompanijų (tai gelbsti, kai prireikia projektinių bylų), ir dėl patogumo, bei programų suderintumo tarpusavyje.

Manipuliavimui nejudančiais vaizdais – kadrų, nuotraukų, išklotinių ir kitų grafinių objektų redagavimui, kurio mūsų darbe labai daug – naudojame Adobe Photoshop CC (nes tai universalu), bei Pixelmator (nes tai lietuviškas fotošopo konkurentas!).

Nors sprogimų, kosminių laivų ir magijos mūsų darbe visai nėra, norėdami kokybiškai adaptuoti reklamą, neapsieiname be trimatės (3D) kompiuterinės grafikos modeliavimo, tekstūravimo, apšvietimo ir animavimo naudodami atvirą, galingą ir turinčią pažangų bei tikrovišką perteikimo variklį programą – Blender, skirtą 3D produkcijai, tačiau techninėmis galimybėmis aprėpiančią daug daugiau.

Vaizdo montažą, bei sudėtingą spalvų korekciją atliekame Blackmagic Design DaVinci Resolve pagalba.