GARSO ĮRANGA

Nuo įsikūrimo 1991-aisiais, mūsų garso įrašų studija skirta tik reklamos įrašų televizijai, radijui bei internetui gamybai. Didžiulė patirtis šioje srityje leido mums atsirinkti tai, ko dėka savo darbą atliekame ypatingai kokybiškai, greitai, patogiai ir išvengdami nereikalingų išlaidų. Kasdieniuose procesuose, programinėje ir aparatinėje įrangoje deriname pasaulinio lygio standartus, neįprastus sprendimus ir mobilumą.

Mikrofonas

Diktorius įrašinėjame tradiciškai – Sennheiser MKH-416 P48 mikrofonu, profesionaliems balso įrašams naudojamu visame pasaulyje. Kadangi mūsų garso įrašų studija dažnai dirba užsakovams bei tarpininkams iš Lenkijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir kitų užsienio šalių, norime būti tikri, kad balso įrašų dažnuminės charakteristikos bus atpažįstamos ir pripažįstamos visur.

Garso skaitmenizavimas ir apdorojimas

Garso signalas sustiprinamas ir skaitmenizuojamas RME Babyface PRO garso sąsajos pagalba. Tai mažas, todėl labai mobilus ir itin kokybiškas bei galingas įrenginys, iš kurio duomenys toliau perduodami Apple MacBook Pro i7 procesoriui. Taip, garso duomenims apdoroti naudojame šiuo metu galingiausią rinkoje nešiojamą kompiuterį, savo specifikacijomis pralenkiantį daugelio įrašų studijų stacionarius darbo stočių sprendimus. Kodėl nešiojamą kompiuterį? Todėl, kad niekada nežinai, dėl kokios priežasties aktorius, kurio balso įrašo reikia čia ir dabar, būtent dabar čia, studijoje, būti negalės.

Garso redagavimo, restauravimo ir suvedimo programinė įranga

Apple MacBook Pro i7 procesorius gautus garso duomenis siunčia į Cockos Reaper 6 audio redaktorių – lanksčiausią, galingiausią ir perspektyviausią manipuliavimo garso duomenimis programą rinkoje. Joje, pasitelkdami tik kruopščiai atsirinktus iZotope, DMG Audio, Voxengo, PSP Audioware, Melda Production, 2cAudio, Sonimus, zPlane programinius garso apdirbimo procesorius, pasiekiame, kad garsiniai reklamos įrašai turėtų idealų santykį tarp atskirų elementų (balso, garso efektų, muzikos ir kt.) ir dažniškai, ir dinamiškai. Išskirtinai sudėtingais atvejais į pagalbą pasitelkiame garso restauravimo, bei redagavimo programinės įrangos lyderį – iZotope RX 5 Audio Editor, profesionalaus ir išradingo meistro rankose, darantį stebuklus.

Garso masteringas ir paruošimas transliacijoms pagal griežtus reikalavimus

Po garso takelių redagavimo ir suvedimo turi būti atliktas masteringas, bei paruošimas transliavimui. Pasaulyje bandant pasiekti, kad kiekviena garso įrašų studija ruošdama reklamos ir apskritai televizijos laidų garsą laikytųsi EBU R128 garsumo reglamento, Lietuvoje ir Baltijos šalyse taupymo sumetimais dauguma televizijos kanalų vis dar taiko skirtingus programinio garsumo standartus, kurių dalis yra pasenę arba, matuojant šiandienos matais, tiesiog keisti. Kaip bebūtų, garsas skirtas televizijos transliacijai privalo atitikti net ir keisčiausius reikalavimus, kitu atveju reklamos ar laidos transliacija gali būti sustabdyta arba net nepradėta. Taupydami savo ir savo klientų laiką, pinigus ir nervų lasteles, bei norėdami, kad mūsų reklamos įrašai ir visa produkcija 100% atitiktų specifikacijas, galutinių garso takelių paruošimui transliacijoms naudojame specialią programinę įrangą, vienu metu ruošiančią kelias garso bylas pagal skirtingas specifikacijas. Tokiu būdu sutaupome dažnai net po kelias bandymų ir klaidų valandas, kurias galime skirti naujiems darbams.

Garso monitoringas

Visų aprašytų procesų metu audio monitoringas vyksta naudojant garso monitorius Tannoy Reveal 402, bei specialisi mūsų studijai latvių įmonės Sonarworks kalibruotas ausines AKG K712 Pro.